Zrób prezent, zrób portret!

Zapraszamy najmłodszych miłośników fotografii wraz z opiekunami na warsztaty portretowo-mikołajkowe z Tomkiem Sikorą, które odbędą się 10 grudnia 2017 roku w warszawskim barze Studio.

Warsztaty będą okazją do bliższego poznania jednego z najciekawszych polskich fotografów, ale także zmierzenia się ze sztuką portretu.

Zachęcamy do zabawy KOLOREM! Im bardziej kolorowy strój tym lepiej! Możecie stać się bohaterem bajki lub całkowicie wymyśloną postacią. na miejscu będą też farbki do malowania buzi. Wszystko zależy od Was.

Specjalnie dla uczestników warsztatów zbudujemy studio fotograficzne. W ramach spotkania Tomek Sikora wykona dzieciom portret, a następnie to same dzieci pod okiem Mistrza wykonają portrety swoim opiekunom.

Na warsztatach wykorzystamy aparaty Instax!

 

Plan warsztatów:

10:00-11:00 spotkanie rozpoczniemy wspólnym śniadaniem z Tomkiem Sikorą

11:00-12:30 portrety dzieci

12:30-14:00 portrety dorosłych

 

Wiek dzieci: 7-12 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Liczba miejsc: 10 dzieci + 10 opiekunów

 

Rekrutacja: Rekrutacja: Prosimy przysłać mail na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl wraz ze zdjęciem wykonanym przez młodego miłośnika fotografii, które opowiada o jego ulubionym kolorze. Najciekawsze zdjęcia wybierze Tomek Sikora! Prosimy podać w zgłoszeniu imię, nazwisko i telefon kontaktowy. Na zgłoszenia czekamy do 4 grudnia.

Tomek Sikora

Fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 74 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat. Autor międzynarodowych kampanii reklamowych dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok, Sony. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. W 2009 roku, nakładem wydawnictwa ZNAK ukazał się album „Tomek Sikora światłoczuły“ zawierający kilkaset zdjęć oraz wiele anegdot. Od dziesięciu lat spędza wiele miesięcy w roku w Męćmierzu pracując nad najnowszym albumem “Cztery pory roku”, w którym pokazuje Polskę swoich marzeń. Album został wydany przez Boni Libri.

 

Wszystkie nasze pomysły wspiera Fujifilm Poland!

Miejsce: barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska

Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio, Fundacja Powiększenie, Teatr Studio

Partner główny: Fujifilm

Patronat medialny: Artinfo.plDigital Camera PolskaFotopolis.plNOTES.NA.6.TYGODNI, Warszawawarsaw.com

Fot. Tomek Sikora