Zapraszamy na trzecie już spotkanie w cyklu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol.2”, które odbędzie się 28 sierpnia o godz. 18.00 w warszawskim barze Studio.

7 portretów wykonanych przez Maćka Nabrdalika stanie się punktem wyjścia do wyprawy przez fotografię: od przedstawianych przez nią scen po kulisy powstawania portretów. Spotkanie – między fotografem a fotografowanym, widzem i fotografią, czy w końcu fotografowanym a obrazem go przedstawiającym: przyglądając się im, spróbujemy zbadać to, co tak naprawdę dzieje się w fotografii i odpowiedzieć na pytanie – kto tu się z kim tak naprawdę spotyka.

Podobnie jak w roku ubiegłym projekt odbywa się na styku sztuki fotografii i teatru. Nawiązuje do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Zbliżenie to ma na celu nie tylko zatrzymanie obrazu drugiego człowieka, ale przede wszystkim poszukiwanie, rozmowę, czy wreszcie znalezienie porozumienia, momentu, ciszy, zdjęcie maski i sfotografowanie prawdziwego „ja”.

W tej podróży przez teatr i fotografię Maćkowi Nabrdalikowi towarzyszyć będzie na scenie Jacek Kawalec.

Serdecznie zapraszamy!

 

:: Maciek Nabrdalik
Fotograf prestiżowej amerykańskiej agencji VII Photo. Wielokrotnie nagradzany w polskich i międzynarodowych konkursach fotografii prasowej, w tym World Press Photo, Pictures of the Year International, The Best of Photojournalism. Jest też laureatem nagrody za Zdjęcie Roku Grand Press Photo 2007 i nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego. Stypendysta Nieman Fellowship na Uniwersytecie Harvarda 2016/2017. Prace Nabrdalika były prezentowane na wystawach i publikowane w magazynach na całym świecie. Jest autorem książek “Nieodwracalne”, poświęconej więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych oraz “Homesick”, opowiadającej o ludziach, których życie zmieniło się w wyniku wybuchu elektrowni w Czarnobylu. W styczniu 2018 roku nakładem wydawnictwa The New Press w USA ukazała się jego ostatnia książka “Out” stanowiąca portret polskiej społeczności LGBTQ.

:: Jacek Kawalec
Aktor teatralny, filmowy, dubbingowy, a także prezenter telewizyjny. W 1985 r. ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Zadebiutował na scenie pod koniec 1983 r., a następnie pracował w warszawskich teatrach: Komedia, Polskim, Syrena. W latach 1992–1998 prowadził w TVP program rozrywkowy “Randka w ciemno”, który przyniósł mu ogromną popularność. Wystąpił w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. “Zmiennicy”, “Klan”, “Miodowe lata”, “Ranczo”). Jest również wokalistą – w 2014 r. wziął udział w drugiej edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, autor koncertu poświęconego Joe Cockerowi czy płyty z sonetami Szekspira. Sam o sobie mówi, że oprócz aktorstwa zajmował się “w życiu różnymi ważniejszymi rzeczami. Malowałem ludziom mieszkania, byłem szatniarzem, nosiłem cegły, układałem podłogi, pracowałem na farmie w Norwegii i w fastfoodzie w Nowym Jorku (na nocnej zmianie). Kiedyś udało mi się nawet parę zet zarobić na giełdzie (ale już dawno wydałem). Tak więc różne zajęcia. Pod tym względem jestem jak Irena Kwiatkowska. Żadnej pracy się nie boję.”

 

WIĘCEJ O PROJEKCIE:
http://wszyscyjestesmyfotografami.pl/portret-osobisty-czyli-bliskie-spotkanie-vol-2/

Autorki projektu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Fundacja powiększenie, Wszyscy Jesteśmy Fotografami
Partner główny: E. Wedel
Partner: Teatr Studio, barStudio
Patroni medialni: Aktivist, Artinfo.pl, Digital Camera Polska, ELLE Polska, Fotopolis.pl, NOTES.NA.6.TYGODNI, Radio Kampus, Radio TOK FM, TVP Kultura, Zwykłe Życie

Projekt „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 2” jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

 

 

 

 

 

fot:
Jacek Kawalec: Jola Lipka
Maciek Nabrdalik: Mikołaj Grynberg