Zapraszamy serdecznie na ostatnie w tym roku spotkanie z cyklu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 2”. Tym razem, nietypowo, naszych gości będzie aż troje! Data: 24 (wtorek), godz.18:00, barStudio w Warszawie.

Autorkami ostatniej serii 7 zdjęć są bowiem Aga Samsel i Magda Wunsche. To one tym razem podjęły się wybrać spośród chętnych osoby, które wzięły udział w sesji. We wtorek przyjdzie nam zobaczyć fotograficzne efekty tych niezwykłych spotkań i pod tym pretekstem porozmawiać o portrecie i fotografii jako takiej.
Nie zabraknie też akcentu teatralnego – podobnie jak w roku ubiegłym projekt odbywa się na styku sztuki fotografii i teatru. Nawiązuje do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Zbliżenie to ma na celu nie tylko zatrzymanie obrazu drugiego człowieka, ale przede wszystkim poszukiwanie, rozmowę, czy wreszcie znalezienie porozumienia, momentu, ciszy, zdjęcie maski i sfotografowanie prawdziwego „ja”.

Dlatego do rozważań o tym spotkaniu teatru z fotografią dołączy w naszej rozmowie Marek Adamski – projektant mody, stylista, kostiumograf.

Serdecznie zapraszamy!

Magda i Aga to duet kreatywny.
Bliski im jest świat sztuki, tańca, filmu i mody co przekłada się na ich charakterystyczny język wizualny oraz kreatywne koncepcje. Wykorzystują je w fotografiach portretu czy mody, artystycznych projektach fotograficznych, ale także przy tworzeniu filmów i kampanii reklamowych.
Magda Wunsche dorastała w Szwajcarii, gdzie studiowała na kierunku Sztuk Pięknych i Fotografii. Oprócz pracy w duecie Magda tworzy swoje indywidualne artystyczne prace funkcjonujące na rynku sztuki.

Aga Samsel z wykształcenia psycholog społeczny, swoje doświadczenie zawodowe zdobywała jako stylistka pracując dla magazynów „Elle” i „Twój Styl”, oraz jako producent sesji zdjęciowych i agent.

Prace duetu publikowane były w magazynach takich, jak „Wallpaper”, „L’Officiel Homme”, „Harper’s Bazaar”, „Vouge Polska”, „I-D” i innych. Magda i Aga są laureatkami kilku złotych, srebrnych i brązowych nagród w konkursach Creative Director’s Club, Polish Cannes Lions Representatives, czy Merit Award in GrandFront.

Marek Adamski 
Stworzył kostiumy do takich spektakli teatralnych, jak: Biesy w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Gwiazda śmierci w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego, Pelikan, czyli pożegnanie mięsa, Najlepsza wiosna w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, Natan mędrzec w warszawskim Teatrze Narodowym w reżyserii Natalii Korczakowskiej oraz Dziady III (reż. Natalia Korczakowska) w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. W Teatrze Studio W Warszawie pracował przy spektaklach Wyznawca, Berlin Alexanderplatz i Biesy.
Na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej debiutował w 2011 roku w Halce Moniuszki wyreżyserowanej przez Natalię Korczakowską, następnie w 2014 roku współpracował z Mariuszem Trelińskim przy Jolancie i Zamku Sinobrodego. Stworzył również kostiumy do takich realizacji Trelińskiego, jak: Salome w praskim Národním divadle (2014), Boulevard Solitude w Welsh National Opera w Cardiff (2014) Powder her face w Operze warszawskiej i La Monnaie w Brukseli(2015) Jolanta i Zamek Sinobrodego(2015) i Tristan i Izolda (2016)w nowojorskiej Metropolitan Opera. W NCPA w Pekinie oraz Festspielhaus w Baden Baden pracowal przy realizacji Tristana i Izoldy. W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu projektował kostiumy do polskiej prapremiery opery Zagubiona autostrada Olgi Neuwirth (2016) w rezyserii Natalii Korczakowskiej. Opera była również prezentowana na festiwalu Warszawska Jesień.Najnowszą realizacją operową jest Umarłe Miasto w Warszawskiej Operze Narodowej.
Poza kostiumami pracuje jako stylista dla prasy,reklamy i teledysków. Tworzy także fotografie oraz kolaże. Swoje prace prezentował m.in. na wystawie „Nova Polska” w Lille we Francji (2004) oraz na Festiwalu Sztuk „Inspiracje” w Szczecinie (2010). W 2004 roku szwedzka marka Absolut Label zaprosiła go do stworzenia limitowanej edycji t-shirtów obok dziewięciu awangardowych projektantantów mody z różnych krajów świata.