Już w najbliższy poniedziałek zapraszamy na niezwykłe spotkanie. Tematem będzie “Jak uczyć, czego uczyć, po co uczyć, czyli pytania jak zwykle bez odpowiedzi”, a gościem – Grzegorz Przyborek.
CZEKAMY NA WAS WYJĄTKOWO O GODZ. 18.00!

Czy fotografia może być odzwierciedleniem indywidualnego widzenia i specyficznego rozumienia rzeczywistości? Co się dzieje, kiedy fotografia jest lustrem odbijającym tożsamość twórcy? Czy pierwszym źródłem dla fotografii jest wewnętrzny świat artysty?
Każdy pedagog, który uczy fotografii, spotyka się z podstawowymi pytaniami. Sama fotografia, która zajmuje ogromny obszar jako medium w naszej rzeczywistości, zawiera wiele pytań. Kształcenie w zakresie fotografii w uczelniach wyższych o profilu artystycznym wiąże się z podstawowym, ale ważnym pytaniem: czy fotografia powinna tylko informować, ilustrować, dokumentować czy przede wszystkim kształtować naszą wyobraźnię?

Grzegorz Przyborek
Artysta, którego twórczość obejmuje fotografię, media elektroniczne, obiekt, instalację, rysunek, grafikę, rzeźbę oraz pogranicza innych dyscyplin sztuki. Od 1976 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz od 1998 r. w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ponadto pisze teksty o fotografii. Ma w swoim dorobku dydaktycznym wielu wychowanków aktywnie działających w sztuce. Brał udział w wielu wystawach w Polsce oraz za granicą.

 

KOLEJNE SPOTKANIA:

5. “Wytwarzanie świata, czyli o fotografii reklamowej” . Prowadzenie: Paweł Fabjański – 4 grudnia, godz. 18:00

6. “Kodeksy a rzeczywistość, czyli o etyce w fotografii dokumentalnej”. Prowadzenie: Maciej Moskwa – 18 grudnia, godz. 19:00

Wszystkie nasze pomysły wspiera Fujifilm Poland!

WSTĘP WOLNY!

 

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio, Fundacja Powiększenie, Teatr Studio
Partner główny: Fujifilm
Patronat medialny: Artinfo.pl, Digital Camera Polska, Fotopolis.pl, NOTES.NA.6.TYGODNI, Warszawawarsawcom

 

fotografia powyżej: Kamila Szopa – dyplom PWSFTViT, 2010
fotografia poniżej: Grzegorz Przyborek, „Dwie teorie nieśmiertelności duszy” z serii „Hotel Europa”, 1995