Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach tegorocznego cyklu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4”!, które odbędzie się 7 września 2021 roku, o godz. 18:00.

 

I to będzie naprawdę BLISKIE SPOTKANIE, bo wracamy do formuły spotkań na żywo (a właściwie – widzimy się hybrydowo, bo kto nie dotrze, ten obejrzy ONLINE). Spotkanie odbędzie na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Warszawie oraz ONLINE – na fanpage’u Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Czeka nas rozmowa o sztuce portretowania, możliwościach przedstawienia i poznania prawdy w człowieku, o tym, jak radzi sobie z nimi fotografia, film i teatr. Z Michałem Łuczakiem i Magdą Hueckel rozmawiać będzie Agnieszka Obszańska.

Zobaczymy też po raz pierwszy portrety, które wybranym w ramach rekrutacji 7 osobom wykonał Michał Łuczak oraz usłyszymy o jego metodach pracy, podejściu do fotografii i portretu. W spotkaniu udział wezmą również bohaterowie wykonanych przez fotografa zdjęć. Na publiczności Małej Sceny obowiązuje limit 50 osób.

****************

MICHAŁ ŁUCZAK
Fotograf, kurator. Pracuje głównie z fotografią i wideo. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie oraz iberystyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2010 roku jest częścią kolektywu Sputnik Photos. Współprowadzi roczny warsztat fotografii dokumentalnej Program Mentorski Sputnik Photos oraz wykłada na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W ostatnich latach skupia się na skomplikowanej i interesownej relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym i swym najbliższym otoczeniem. Jego najnowsze prace koncentrują się na lokalnych problemach, które mogą być również postrzegane uniwersalnie: konsekwencje przemysłu węglowego czy gospodarcze traktowanie lasów. Jest autorem książek fotograficznych: „Brutal” (2012), „Koło miejsca/Elementarz” (wraz z Krzysztofem Siwczykiem, 2016), „11.41” (wraz z Filipem Springerem, 2016).Od 2019 roku jest reprezentowany przez Galerię Szarą z Katowic.

MAGDA HUECKEL
Artystka wizualna, scenografka, autorka scenariuszy, fotografka teatralna, podróżniczka. Jej prace wystawiane były na kilkudziesięciu wystawach w kraju i na świecie (m.in. w Tate Britain w Londynie), znajdują się w kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz licznych kolekcjach prywatnych. Autorka albumów fotograficznych „Anima. Obrazy z Afryki 2005–2013” oraz HUECKEL/TEATR” (nominacje do nagrody Fotograficzna Publikacja Roku 2014 i 2016). Współpracuje z Tomaszem Śliwińskim przy realizacji filmów jako autorka scenariuszy i art director. Ich dokumentalny film “Nasza klątwa” otrzymał nominację do Oskara oraz kilkadziesiąt nagród na międzynarodowych festiwalach. Stworzyła dokumentację kilkuset spektakli teatralnych, stale współpracuje z kilkunastoma teatrami w Polsce. Absolwentka Wydziału Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Sopot, laureatka nagrody Sopocka Muza dla Młodych Twórców, W latach 2002–2004 tworzyła z Agatą Serafin duet fotograficzny hueckelserafin. Prezeska i założycielka Polskiej Fundacji CCHS „Zdejmij Klątwę”, uhonorowanej nagrodą EURORDIS Black Pearl Award 2020.Kuratorka projektu „Ondinata. Songs for Ondine”.

 

AGNIESZKA OBSZAŃSKA
Teatrolożka z wykształcenia, dziennikarka z wyboru. Od kiedy pamięta połączona z radiem, najpierw jako słuchaczka, potem już po drugiej stronie. W „Trójce” – Programie III przez lata zajmowała się szeroko pojętą kulturą m.in.: w programach „Teren Kultura” i „Radiowy Dom Kultury”. Odwiedziła z mikrofonem prawie wszystkie kontynenty i relacjonowała najważniejsze, nie tylko te największe, festiwale i wydarzenia kulturalne w Polsce i poza nią. Opętana naturą dźwięku i świadoma mocy jaką niesie za sobą opowiadanie historii słowem i dźwiękosferą tworzy instalacje, podcasty, słuchowiska i inne formy dźwiękowe, bazujące m.in.: na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych. Performatywne zwierzę kulturalne. Działa niezależnie na wielu frontach, a w Radiu 357 prowadzi program „Obszary”.

 

Autorki projektu: Monika Szewczyk-Wittek, Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Fundacja Powiększenie, Wszyscy Jesteśmy Fotografami

Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Teatr Powszechny, Instytut Fotografii Fort
Projekt współfinansuje: Miasto stołeczne Warszawa

Patroni medialni: Aktivis, Artinfo, Fotopolis, GoOut, NOTES.NA.6.TYGODNI, TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, Zwierciadło, Zwykłe Życie