Zapraszamy na kolejne spotkanie 13 i 14 edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami, które odbędzie się 7 grudnia o 18:00 na naszym FB. Naszym gościem ponownie będzie Paweł Szypulski. Tym razem podejmie temat „Fotografia zaangażowana, czyli jak zdjęcia mogą zmieniać świat?”.
Czy fotografia może nadal zmieniać świat? Czy fotograficzny aktywizm ma sens? Na początku XXI wieku pytania te mogą wydawać się archaiczne i naiwne. Może nawet trochę śmieszne. 180 lat historii medium wielokrotnie obnażyło jego słabości i niedostatki. Patrząc z perspektywy kuratorskiej i galeryjnej czasem trudno uwierzyć, że zdjęcia mogą mieć jeszcze moc czynienia jakiegokolwiek dobra. A jednak – czasami wciąż jest to możliwe. Jak i kiedy – o tym będziemy rozmawiać podczas tego spotkania.
Paweł Szypulski – niegdyś kurator, badacz kultury wizualnej i twórca pracujący na rozmaitych materiałach archiwalnych. Przez kilka lat współpracownik Miesiąca Fotografii w Krakowie. Autor książki Pozdrowienia z Auschwitz. Obecnie dyrektor programowy Greenpeace Polska. Związany z fundacją od 2016 roku. Zajmuje się planowaniem strategicznym i koordynacją kampanii. Specjalizuje się w tematyce ochrony klimatu i zagadnieniach związanych ze sprawiedliwą transformacją energetyczną.
Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, Fundacja Powiększenie
Partnerzy główni cyklu: Fujifilm Poland, E. Wedel
Partnerzy cyklu: barStudio, Szkoła, Komuna/Warszawa, Millennium Docs Against Gravity, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Galeria Promocyjna
Patronat medialny cyklu: Artinfo.pl, Digital Camera Polska, Fotopolis.pl, NOTES.NA.6.TYGODNI, Radio TOK FM, Zwykłe Życie
Projekcja na elektrowni w Bełachtowie. Fot. Rafał Milach/Greenpeace Polska