Zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach tegorocznego cyklu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 3”!  Tym razem spotkanie odbędzie się ONLINE – na fanpage’u Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Już 23 lipca o 18:00 BLISKIE SPOTKANIE z… Bartkiem Wieczorkiem i Agnieszką Grochowską!

Czeka nas rozmowa o sztuce portretowania, wcielania się w rolę, o możliwościach przedstawienia i poznania prawdy w człowieku, o tym, jak radzi sobie z nimi fotografia, a jak – teatr. Zobaczymy też po raz pierwszy portrety, które wybranym w ramach rekrutacji 7 osobom wykonał BARTEK WIECZOREK, dowiemy się co nieco o jego metodach pracy, podejściu do fotografii i portretu.

W spotkaniu udział wezmą również bohaterowie wykonanych przez fotografa zdjęć.

Przestrzeni, z której będziemy nadawać, użyczy nam Teatr Powszechny.

Rozmowę poprowadzi ANNA SAŃCZUK – dziennikarka, historyczka sztuki, współautorka podcastów i programów telewizyjnych poświęconych szeroko pojętej kulturze – od literatury po sztuki wizualne. Z Maciejem Ulewiczem, prowadziła magazyn KULTURA DO KWADRATU (2014-18 w Polsat News i Polsat News 2). Stała współpracowniczka magazynów Vogue Polska i vogue.pl, a także festiwali kulturalnych i literackich, m.in.: Ciało/Umysł, Big Book Festival, Miedzianka Fest.

******

AGNIESZKA GROCHOWSKA
aktorka filmowa i teatralna. Laureatka wielu nagród filmowych w Polsce i na świecie (w tym: 2 Złote Lwy, Orzeł Filmowy, Shooting Stars w Berlinie). Grała u Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego i Agnieszki Holland. Od kilku lat rozwija karierę na świecie. Ostatnie projekty Grochowskiej to szwedzki serial „Sanktuarium Zła”, „Teen Spirit” u boku Elle Fanning, oraz serial Netflix „ W głębi lasu”.

BARTEK WIECZOREK
Fotograf urodzony w Kielcach. Mieszka i pracuje w Warszawie. W fotografii najbardziej interesuje go portret, przez który filtruje modę, reklamę i autorskie projekty dokumentalne. Za najważniejszy w swojej pracy uważa kontakt z człowiekiem. Współpracuje z magazynami: “Sezon”, “Vogue”, “K Mag”, “Zwykłe Życie”, “Newonce”. Jego prace pokazywane były na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w Muzeum Narodowym w Warszawie, BWA Design we Wrocławiu, galerii A/D/O w Nowym Jorku, Instytucie Polskim w Berlinie, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie czy Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.

*********

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa

Autorki projektu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Fundacja Powiększenie, Wszyscy Jesteśmy Fotografami
Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Teatr Powszechny, Galeria Promocyjna
Patroni medialni:
Aktivist, Artinfo.pl, ELLE Polska, GoOut NOTES.NA.6.TYGODNI, Radio TOK FM, TVP Kultura, Zwykłe Życie