Zapraszamy na trzecie już spotkanie w ramach tegorocznego cyklu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 3”! Znów spotkamy się ONLINE – na fanpage’u Wszyscy Jesteśmy Fotografami.
3 września o 18:00 BLISKIE SPOTKANIE z… Dybą i Adamem Lach oraz Tomaszem Nosinskim.

Będziemy rozmawiać o portretowaniu obiektywem i o portretowaniu na deskach teatru, o portrecie jako o spotkaniu, o tym, czy i jaka w portretowaniu i roli ukazuje się prawda (i o kim!), o wcielaniu się w rolę i o ustawianiu w roli. I o tym, co łączy a co różni w tym kontekście teatr i fotografię.

Po raz pierwszy zobaczymy też portrety, które wybranym w ramach rekrutacji 7 osobom wykonali DYBA I ADAM LACH, podpytamy ich też o metody pracy, podejście do fotografii i portretu. Nie zabraknie też tematu relacji z naturą – i tego, jaką rolę odegrała w projekcie i odgrywa w ich pracy.

W spotkaniu udział wezmą również bohaterowie wykonanych przez duet fotograficzny zdjęć.

Nadajemy z Teatru Powszechnego, któremu dziękujemy za gościnę!

Rozmowę poprowadzi Agnieszka Obszańska.

******
TOMASZ NOSINSKI
Aktor teatralny i filmowy. W 2008 roku ukończył krakowską PWST. Pracował w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz w Teatrze Nowym w Poznaniu. Współpracował z Teatrem Nowym w Krakowie, Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Teatrem Dramatycznym w Warszawie. W sezonie 2016/17 dołączył do zespołu Teatru Studio. Zagrał w ponad trzydziestu spektaklach, między innymi w nagradzanych na krajowych i zagranicznych festiwalach: „Samotność pól bawełnianych” i „Hamlet”, reż. R. Rychcik; „Caryca Katarzyna”, reż. W. Rubin, które zostały zaprezentowane m.in. w: Nowym Jorku, Los Angeles, Seattle, Santiago de Chile, Seulu, Berlinie, Paryżu, Nancy.
Obecnie można go zobaczyć między innymi w spektaklach Teatru Studio: „Metafizyka dwugłowego cielęcia”, „Biesy”, „Kartoteka rozrzucona”, „Pocałunek kobiety pająka”, „Berlin Aleksanderplatz” oraz w spektaklu Teatru Żydowskiego zrealizowanym w Zachęcie „Proszę bardzo”..

ADAM LACH
Dokumentalista, twórca wizualny. Publikuje w “The New York Times”, “Le Monde”, “The Guardian”, “GEO”, “Newsweek”. Laureat wielu nagród w konkursach fotograficznych, w tym Pictures of the Year International, International Photography Awards (IPA), Grand Press Photo. Autor książek fotograficznych: “Stigma” (z Dybą Lach), nagrodzonej w konkursie IPA i wybranej publikacją roku 2014 w konkursie im. Beaty Pawlak przez Fundację Batorego oraz “Neverland”, wybranej do autorskiej kolekcji photobooków Martina Parra prezentowanych w Tate Gallery. Jego fotografia “Wolność” została ogłoszona “Ikoną 30-lecia” w międzynarodowym konkursie Press Club Polska. Jego prace były prezentowane m.in. w Paryżu na festiwalu La Quatriéme Image, na Biennale w Pradze, Uniwersytecie Harvarda w Cambridge. W 2020 r. ukaże się najnowsza książka „Rewizje” – publikacja kończąca 3,5 letni projekt dokumentalny o Polsce realizowany wraz z Dybą Lach.

DYBA LACH
Dokumentalistka, producentka, autorka tekstów. Reżyseruje i koordynuje wydarzenia artystyczne, spektakle, koncerty, projekty kulturalne, krótkie formy dokumentalne. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej oraz Fotografii Prasowej w Instytucie Dziennikarstwa UW. Współautorka książki fotograficznej “Stigma”. Laureatka DEBUTS 2015 – drugiej edycji międzynarodowego konkursu młodych fotografów.

AGNIESZKA OBSZAŃSKA
Dziennikarka, od 2007 roku związana z radiową „Trójką”. Reporterka i autorka programów m.in.: codziennego serwisu „Teren Kultura” o wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie, a także współtwórczyni audycji „Radiowy Dom Kultury”. Pracuje dużo z dźwiękiem tworząc instalacje, słuchowiska i inne formy dźwiękowe często bazujące na rejestrowanych samodzielnie dźwiękach terenowych.
*********
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
Autorki projektu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Fundacja Powiększenie, Wszyscy Jesteśmy Fotografami
Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Teatr Powszechny, Galeria Promocyjna
Patroni medialni:
Aktivist, Artinfo.pl, ELLE Polska, GoOut, NOTES.NA.6.TYGODNI, Radio TOK FM, TVP Kultura, Zwykłe Życie