Znakomici artyści – fotografki i fotografowie – po raz kolejny stanęli za aparatem, aby wybranym przez siebie osobom wykonać niepowtarzalne portrety. Czas poznać kulisy pracy Silvii Pogody, Bartka Wieczorka oraz duetów Dyby i Adama Lachów oraz Marty Zgierskiej i Mateusza Sarełło i usłyszeć, jak podchodzą do portretu, projektu i fotografowania.
Wszystko to – w filmach, które powstały w trakcie trwania projektu.
Zapraszamy na premierę filmów „Portret osobisty vol. 3” w reżyserii Piotra Małeckiego – fotografa i reżysera filmów dokumentalnych.
Premiera odbędzie się ONLINE na fanpage’u Wszyscy Jesteśmy Fotografami, poprzedzi ją zaś rozmowa z reżyserem, którą poprowadzi Katarzyna Sagatowska (nadawać będziemy z Teatru Powszechnego).

START: 13.11.2020, godz. 18.00
Do zobaczenia!

 

Piotr Małecki
Autor reportaży fotograficznych, portrecista oraz reżyser i autor zdjęć do filmów dokumentalnych, związany z agencjami Panos Pictures, Napo Images i Forum. Ukończył reżyserię dokumentalną w Szkole Wajdy w Warszawie, studiował operatorstwo na Wydziale Radia i Telewizji w Katowicach oraz fotografię w Bournemouth and Poole College of Art w Wielkiej Brytanii. Fotografuje dla znanych tytułów prasowych, m.in. „Politiken”, „De Volkskrant”, „Der Spiegel”, „Polityka”. Nagradzany za zdjęcia i formy multimedialne na konkursach Pictures of the Year International (POYi), Grand Press Photo, BZWBK Press Foto i innych. Nominowany do nagrody kina niezależnego im. Jana Machulskiego, do Złotego Lajkonika na KFF, laureat nagrody za najlepszy film dokumentalny na festiwalu Grand OFF. Jego filmy dokumentalne wyświetlane były podczas prestiżowych międzynarodowych festiwali: DOK Leipzig, Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Camerimage. Laureat programu IF/Then Tribeca Film Institute, uczestnik programów rozwoju filmów Doc Lab Poland i IMPAKT. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest członkiem Press Club Polska. W latach 2010–2012 wykładał fotografię prasową w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2017 roku jest globalnym ambasadorem marki Canon.
W projekcie „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…” od początku – zrealizował dwa filmy „Portret osobisty” i „Portret osobisty vol. 2”.

 

Autorki projektu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Fundacja Powiększenie, Wszyscy Jesteśmy Fotografami
Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Teatr Powszechny, Galeria Promocyjna
Patroni medialni: Aktivist, Artinfo.pl, ELLE, Notes Na 6. Tygodni, Radio TOK FM, TVP Kultura, Zwykłe Życie

Projekt „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 3” współfinansuje M. St. Warszawa.