Zapraszamy mieszkańców Warszawy na fotograficzną sesję portretową i spotkanie ze znakomitym portrecistą – Andrzejem Świetlikiem. Akcja “Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem” odbędzie się w ramach 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego i jest wynikiem współpracy TEATRu WARSawy oraz WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI. Projekt ten nawiązuje do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Zbliżenie to ma na celu nie tylko zatrzymanie obrazu drugiego człowieka, ale przede wszystkim poszukiwanie, rozmowę, czy wreszcie znalezienie porozumienia, momentu, ciszy, zdjęcie maski i sfotografowanie prawdziwego “ja”. Projekt “Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z…” został pomyślany jako wydarzenie cykliczne. Na kolejne jego odsłony zaprosimy niebawem.

 

Akcja “Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem” odbędzie się w następujących dniach:

· 5 września 2015 roku, w godz. 11:00 – 19:00, Teatr WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7) – 7 sesji portretowych. Każdy uczestnik będzie miał 60 minut, podczas których w wyniku spotkania i rozmowy z artystą powstanie portret autorstwa Andrzeja Świetlika. Każdy z uczestników otrzyma portret w formie wydruku archiwalnego. Fotografia będzie sygnowana przez autora. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.

· 6 września 2015 roku, godz. 19:00, Teatr WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7) – spotkanie z Andrzejem Świetlikiem, które poprowadzi Piotr Ratajczak. Wstęp wolny.

 

Warunki uczestnictwa w sesji portretowej:
· zgłoszenia zawierające imię i nazwisko, telefon oraz adres do korespondencji będą przyjmowane na adres: info@wszyscyjestesmyfotografami.pl. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową po przyjęciu zgłoszenia. W akcji portretowania mogą uczestniczyć tylko pojedyncze osoby. Uwaga! Decyduje kolejność zgłoszeń.
· koszt wykonania portretu wraz z sygnowanym wydrukiem: 200 zł płatne przed spotkaniem na rachunek bankowy organizatora.

 

Andrzej Świetlik (ur. 1951) absolwent ASP w Warszawie. Współtwórca awangardowo-anarchistycznej grupy Łódź Kaliska. Pracuje na polu sztuki i reklamy. Głównym tematem jego zdjęć jest człowiek, od portretu po artystyczną impresję. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in.: „Portrety świetliste”, „Ciszej nieco”, „Jak dzieci”, „Nadziei 5”, „Bajki”, „Błękitny Świetlik”, „Artyści starali się przychodzić, chętnie”. Wspólnie z artystami Łodzi Kaliskiej wielokrotnie wystawiał w prestiżowych galeriach na całym świecie: w Marsylii, Tokio, Pekinie, Wiedniu, Kolonii, Budapeszcie. Jego prace znajdują się w zbiorach państwowych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Piotr Ratajczak (ur. 1975) absolwent reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, pełnił m.in. funkcję Dyrektora Artystycznego Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu, kierownika literackiego Teatru Współczesnego w Szczecinie, jest szefem artystycznym festiwalu Konfrontacje Młodych m-Teatr w Koszalinie, a także członkiem rady programowej Festiwalu Kontrapunkt. W 2015 r będzie członkiem Jury 13 Ogólnopolskiego przeglądu Monodramu Współczesnego. Jako reżyser zrealizował ponad 20 spektakli w teatrach w Szczecinie, Lublinie, Koszalinie, Bydgoszczy, Bielsku-Białej, Zielonej Górze, Warszawie, Poznaniu, Sosnowcu, Krakowie. W Teatrze WARSawy wyreżyserował monodramy: „I będą święta”, „Tato nie wraca” Piotra Rowickiego w wykonaniu Agnieszki Przepiórskiej. W październiku 2015 r odbędzie się ich kolejna premiera w jego reżyserii pt.: „Wojna to tylko kwiat”.

 

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: TEATR WARSawy, WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI
Patronat medialny: Artinfo.pl, Doc! Photo Magazine, FotografiaKolekcjonerska.pl, Interia, Radio dla Ciebie, SKM.

Portret prywatny plakat