Zapraszamy na ostatnie spotkanie siódmej edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Naszym gościem będzie Martin Kollar, tematem “Własny punkt widzenia, czyli o dokumencie subiektywnym”. (Uwaga! Spotkanie odbędzie się w języku angielskim)

Spotkanie będzie poświęcone artystom, którzy opowiadają o świecie używając własnego indywidualnego języka. Będzie mowa o inspiracjach, wyborze tematu, przygotowaniach do realizacji. Martin Kollar opowie także o swoich dwóch projektach “Field Trip” i “Provisional Arrangement”. Pierwszy to spojrzenie na życie i krajobraz Izraela. Widzimy zagadkową architekturę, laboratoria, instytucje wojskowe, barykady, obrazy zarzynanych zwierząt, portrety mieszkańców kraju. Te zestawienia wzbudzają niepewność i niepokój. “Provisional Arrangement” to z kolei opowieść o tymczasowości w świecie pełnym prowizorycznych sytuacji i rozwiązań.

Martin Kollar
Wybitny słowacki fotograf i filmowiec. Absolwent Akademii Sztuk Wizualnych w Bratysławie. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. Oscar Barnack Award, Prix Elysée. Jego prace wystawiane były m.in. w Musée de l’Elysée w Lozannie, Martin-Gropius-Bau w Berlinie czy w MOCA w Szanghaju. Autor książek fotograficznych, m.in. “Nothing Special” (2008), “Cahier” (2011), “Field Trip” (2013), “Provisional Arrangement” (2016). Jego najnowszy film “5 October” to przejmująca opowieść o bracie artysty.

WSTĘP WOLNY!

Miejsce: barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa

Partner spotkania: Fotofestiwal Łódź

 

fot. Martin Kollar, Z cyklu „Provisional Arrangement”, 2016