Dziękujemy za wszystkie zgłoszenie na “Rozmowy nie tylko o fotografii, czyli śniadanie z Szymonem Szcześniakiem”. Jesteśmy pod wrażeniem fotografii, które zostały do nas nadesłane! Oto lista osób, które zostały wybrane przez Szymona Szcześniaka do udziału w warsztacie:
Dmitrii Molev
Dominika Jaruga
Igor Smirnow
Julia Kaczorowska
Julia Szostak
Kseniya Marchenko
Magda Mewald
Natalia Jeger
Paweł Pogoda
Agnieszka Rembacz


Lista rezerwowa:
Mikołaj Świcarz
Ada Miko
Kuba Pulchny
Marta Rybicka
Marek Kruk
Kilka słów od Szymona
“Siedzę nad zgłoszeniami i nie wiem co mam zrobić. Z jednej strony jestem mile zaskoczony, że prace prawie wszystkich autorów mi się podobają. Z drugiej – już czuję ciężar odpowiedzialności za wybranie tylko 10 ze 100 zgłoszeń.
Wiem, że jest to niemożliwe, zwlekam i przeglądam w kółko. Często byłem jurorem w konkursach i nigdy nie sprawiało mi to tyle problemów.
Jak to się stało, że poziom jest tak wysoki? Czy ta energia ludzka, o której tak dużo zawsze opowiadam, zadziałała także w tym przypadku i zdjęcia przysłali tylko Ci, którzy mieli to zrobić?
Szybko dzwonię do organizatorów, czy da się zwiększyć ilość śniadaniowiczów. Po chwili jednak rozumiem, że z różnych względów nie jest to możliwe. Znów zaczynam przeglądać zdjęcia.
Wasze fotografie są inspirujące, świeże i formalnie dużo lepsze niż te moje, kiedy zaczynałem.
Pamiętam swoje początki i wszystkie rozczarowania. Przypominam sobie, jak ważne dla mnie było, żeby ktoś docenił moje prace.
Piszę te słowa, żebyście zrozumieli, że wszystkie wybory w życiu wiążą się z konsekwencjami.
Wybór tych, z którymi się spotkam tym razem, zrobiłem na zasadzie różnorodności. Chcę, żebyśmy też pouczyli się od siebie nawzajem.
Nie ma tu wygranych ani przegranych – ilość miejsc jest ograniczona, aby warsztat mógł się odbyć w jak najbardziej komfortowych warunkach.
Przysłaliście bardzo dobre zdjęcia i nie odpuszczajcie – idźcie tą drogą a fotografia Wam to wynagrodzi :)
Pozdrawiam i do zobaczenia,
Szymon Szcześniak”
Zachęcamy do zapoznania się z programem warsztatów organizowanych przez Fujifilm: http://warsztaty.fujifilm.pl/warsztaty
Dziękujemy i do zobaczenia 10 kwietnia w barze Studio na spotkaniu z Jackiem Dehnelem.
Fot. Szymon Szcześniak z cyklu „Into The Wild”
L1091100