Stało się! W czwartkowy śnieżny wieczór przyjął nas pod swój dach Instytut Fotografii Fort. Od teraz portrety, które powstały w ramach projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…” oglądać można na jego ścianach. Tu też oglądać można dokumentalne filmy o pracy czwórki fotografów, które przygotował Piotr Małecki. (Już jutro – w sobotę – o 12:00 zapraszamy na oprowadzanie autorsko-kuratorskie).

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy byli wczoraj z nami, że przybyliście tak tłumnie – to nas zaskoczyło i wzruszyło!

Dziękujemy czwórce fotografów, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym projekcie: wybrać modeli, wykonać zdjęcia, spotykać się z publicznością, eksplorować temat portretu osobistego, swojej w nim roli i tego, co tak naprawdę dzieje się, gdy wykonują portret. Filip Ćwik, Magda Hueckel, Jacek Poremba, Andrzej Świetlik – DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy bohaterom zdjęć – za chęć udziału, za cierpliwość, za oddanie kawałka siebie dla tego projektu, za niesamowicie ważny wkład w dyskusję o portrecie, roli modela i fotografa, czy granicach fotograficznego zamysłu.

Dziękujemy rozmówcom ze strony „teatralnej” naszych rozmów o portrecie – Agnieszce Podsiadlik, Annie Smolar, Katarzynie Szyngierze i Cezaremu Kosińskiemu za nieoceniony wkład w rozmowy.

Dziękujemy wszystkim partnerom i patronom za pomoc i wsparcie w tworzeniu tego projektu. I przede wszystkim – dziękujemy wspaniałej publiczności, za niesamowicie liczne przybycie wczoraj, ale także za bycie z nami na spotkaniach i żywe zainteresowanie projektem przez te wszystkie miesiące!

fot. Bartek Zaborowski / GRID Images