Zapraszamy na drugą edycję warsztatów “WYMIANA SPOJRZEŃ”, które poprowadzą autorki Wszyscy Jesteśmy Fotografami – Katarzyna Sagatowska i Monika Szewczyk-Wittek. Zachęcamy do udziału, czekamy na Wasze zgłoszenia i nie możemy się doczekać wspólnej pracy!

październik–listopad 2021, online + dwa spotkania na żywo

pierwsze i ostatnie spotkanie planowane są na żywo w Galerii Jednostka ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej) w Warszawie

terminy: 05.10, 12.10, 19.10, 26.10, 02.11, 16.11, 23.11, 30.11

godz. 17.00–20.00

prowadzące: Katarzyna Sagatowska i Monika Szewczyk-Wittek

 

Jak mówić o fotografii, by nas słuchano? Jak pracować nad projektem, układać zdjęcia, planować publikacje i wystawy? Kiedy jest właściwy moment, pokazywać swoje prace? Jak zaplanować działania promocyjne i stworzyć skuteczny plan? Jak zachować krytyczne spojrzenie wobec własnych prac?

Jeśli fotografujesz, ale nie wiesz lub chcesz wiedzieć więcej, jak i gdzie pokazywać swoje zdjęcia, to te warsztaty są dla Ciebie. Podczas 8 spotkań Katarzyna Sagatowska i Monika Szewczyk-Wittek będą intensywnie patrzeć, edytować, dyskutować, pomagać, konsultować wybrane materiały oraz projekty uczestników i uczestniczek.

Jaki będzie efekt warsztatów? To wszystko i więcej pomoże uczestnikom i uczestniczkom w zdobyciu niezbędnych narzędzi do poruszania się środowisku fotograficznym i profesjonalizacji działań. Pozwoli też lepiej zrozumieć własną twórczość i zdefiniować kierunki jej rozwoju.

 

PROGRAM:

– przegląd i omówienie wybranych materiałów/zdjęć,

– układanie sekwencji zdjęć w kontekście planowanych publikacji (książki, wystawy, strona internetowa),

– marketing dla artystów – jak przygotować się do funkcjonowania na rynku, zaplanować i wdrożyć sprzedaż swoich prac, książek i innych materiałów,

– współpraca z mediami, kuratorami, kolekcjonerami, galeriami, klientami, wydawcami i innymi instytucjami (komunikacja, umowy).

 

REKRUTACJA na warsztaty trwa od 2.09 do 24.09.2021.

Ilość miejsc: 10

Zapisy pod adresem: wjfedu@wszyscyjestesmyfotografami.pl

Do zgłoszenia prosimy dołączyć:

– krótkie uzasadnienie dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach,

– maksymalnie 10 zdjęć ze swojego portfolio, 72 dpi, max. 1000 px dłuższy bok.

Koszt: 1100 zł (wystawiamy faktury)

 

Katarzyna Sagatowska
Kuratorka, wykładowczyni, organizatorka wydarzeń artystycznych, fotografka, propagatorka kolekcjonowania fotografii. Założycielka galerii i wydawnictwa Jednostka. Współautorka projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Współkuratorka archiwum Pawła Pierścińskiego. W latach 2010–2017 kuratorka projektu Fotografia Kolekcjonerska. Prowadzi wykłady z marketingu dla artystów, fotografii współczesnej, kolekcjonowania oraz rynku fotografii. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy.

Monika Szewczyk-Wittek
Fotoedytorka, kuratorka i autorka tekstów o fotografii. Pomysłodawczyni przedsięwzięć promujących fotografię. Współautorka projektu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Kierowała projektem Cyfrowy TR – procesem archiwizacji i digitalizacji zbiorów TR Warszawa. Współkuratorka archiwum Pawła Pierścińskiego. Prowadzi zajęcia z fotoedycji i etyki fotografii na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2021 roku ukazała się jej pierwsza książka “Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”.

 

Partner: Artesola Gallery

#WJFedu
#WymianaSpojrzeń