Projekt WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI powstał z inicjatywy trzech osób. Katarzyny Sagatowskiej, Moniki Szewczyk-Wittek i Grzegorza Lewandowskiego z warszawskiego baruStudio. Pierwsze pomysły były związane z realizacją spotkań będących przewodnikiem po świecie fotografii. Organizatorki projektu wykorzystały swoje doświadczenia zawodowe związane z pracą artystyczną, kuratorską i dziennikarską, a także edukacyjną i zdecydowały się stworzyć program spotkań otwartych dla szerokiej publiczności miłośników fotografii. W roli ekspertów występują fotografowie, kuratorzy, dziennikarze, wykładowcy, czy też graficy. Z czasem projekt został rozbudowany. Latem 2015 roku zrealizowaliśmy KINO LETNIE WJF VOL. 1 w czterech miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Katowicach, a rok później – w Warszawie. Kolejnym krokiem była pilotażowa edycja projektu „Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z…” realizowanego wspólnie z Teatrem WARSawy. WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI to projekt, który ewoluuje. Przed nami kolejne wyzwania!

Hasło WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI ma być zachętą do dyskusji o znaczeniu fotografii, roli fotografa, a także o relacjach artysty z odbiorcą.

ZAPRASZAMY!

 

Monika Szewczyk-Wittek:
Fotoedytorka, wykładowczyni, koordynatorka projektów związanych z fotografią. Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja fotografia) oraz studiów podyplomowych Polskiej Akademii Nauk – Zarządzanie Kulturą w Strukturach Europejskich. Współzałożycielka agencji Napo Images. Koordynatorka projektu Archiwum Cyfrowe TR Warszawa. Autorka licznych wywiadów prasowych i radiowych z twórcami związanymi ze sztukami wizualnymi. Recenzentka na przeglądach portfolio m.in. w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki. Zasiadała w jury licznych konkursów fotograficznych m.in. Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Erazma Ciołka czy Leica Street Photo. Prowadzi zajęcia z edycji fotografii oraz konwersatorium „Etyka w fotografii” w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego na specjalności Fotografia Prasowa, Reklamowa i Wydawnicza. Fundatorka i Członkini Zarządu Fundacji Powiększenie. Prywatnie matka, żona i miłośniczka literatury faktu.

Katarzyna Sagatowska:
Fotografka, kuratorka, wykładowczyni, organizatorka wielu wydarzeń artystycznych. Absolwentka Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w Opavie w Republice Czeskiej (PhD) oraz Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Propagatorka kolekcjonowania fotografii i specjalistka rynku fotografii kolekcjonerskiej w Polsce. W latach 2010-2017 kuratorka i koordynatorka projektu Fotografia Kolekcjonerska obejmującego wystawy i aukcje fotografii najwybitniejszych polskich artystów. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Jurorka w konkursach, m.in. Young Creative Chevrolet, BZ WBK Press Foto, Fotograficzna Publikacja Roku, ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Fundatorka i Członkini Zarządu Fundacji Powiększenie. Założycielka wydawnictwa i galerii Jednostka. Prywatnie dumna matka studenta University of Oxford, miłośniczka fioletu i architektury.

 

_MG_3782kadr

fot. Adam Pańczuk