To już ostatnie tegoroczne spotkanie w cyklu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4”! I znów zobaczymy się NA ŻYWO (w gościnnych progach Teatru Powszechnego) oraz ONLINE (na naszym fanpgage’u na FB).
START: 27 września 2021, godz. 18:00!

O tym, czym jest portret i co może być portretem, o działaniu na pograniczu sztuk, o fotografii, teatrze, spotkaniach – rozmawiać będą KATARZYNA KORZENIECKA, SZYMON ROGIŃSKI I BARTOSZ BIELENIA.
Spotkanie poprowadzi MARTA PERCHUĆ-BURZYŃSKA.

To także na tym spotkaniu po raz pierwszy zobaczymy portrety, które wybranym w ramach rekrutacji 7 osobom wykonał duet „Korzeniecka&Rogiński”. Dowiemy się, jakimi metodami pracowali przy tym projekcie i po jakie sięgają w innych pracach. W spotkaniu udział wezmą również bohaterowie portretów, które duet artystów stworzył w trakcie projektu.

Na publiczności obowiązuje limit 50 osób.

 

KATARZYNA KORZENIECKA
Artystka, ilustratorka, współpracuje z Szymonem Rogińskim nad projektami łączącymi fotografię i plastykę. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Gościnnej pracowni Leona Tarasewicza w 2000 roku). Wybrane wystawy indywidualne: Galeria Biała, Lublin (2005); Galeria Sektor I, Katowice (2003); Galeria Arsenał, Białystok (2002); Photographic Centre Nykyaika, Tampere, Finlandia (2002); Galeria BWA, Zielona Góra (2001) oraz zbiorowe m.in.: „Miłość i demokracja”, CSW Łaźnia w Gdańsku (2006); Galeria „Stary Browar” w Poznaniu (2005); „Dzień Matki”, Galeria XX1, Warszawa (2005).

SZYMON ROGIŃSKI
Fotograf. Autor znanych projektów fotograficznych, m.in. „Projekt UFO”, 2005–2007, przedstawiający nocne pejzaże, rozjaśnione charakterystycznym punktowym światłem, „Polska (Polish Synthesis)”, 2003–2006 ukazujący krajobraz polskiej prowincji nocą, „Warszawa”, 2009, w którym ujęcia widoku miasta z lotu ptaka odgrywały główną rolę.
Jego artystyczna edukacja rozpoczęła się od studiów aktorskich w „School on Wheels” Derevo Theater w Niemczech i Holandii (1997–1998). Po uzyskaniu dyplomu w Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku rozpoczął pracę w Dziale Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku (1999–2000) i w studiu fotograficznym „Gazety Wyborczej” (2000–2004). Dwukrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczył w Akademii Fotografii.
Brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą, między innymi Mart Contemporary Exhibition Project, Włochy (2014); BOZAR, Bruksela (2012); Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa (2008).

BARTOSZ BIELENIA
Aktor filmowy i teatralny. W 2016 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Zadebiutował w 1999 roku na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku jako tytułowy bohater w spektaklu „Mały Książę” w reżyserii Tomasza Hynka. Jeszcze przed ukończeniem studiów aktorskich występował na deskach Starego Teatru, z którym po uzyskaniu dyplomu związał się do 2014 roku. W styczniu 2018 roku dołączył do zespołu Nowego Teatru.

MARTA PERCHUĆ-BURZYŃSKA.
Dziennikarka radiowa i telewizyjna. Z wykształcenia romanistka. Związana od lat z TOKFM i TVP Kultura. Rozmowy z ludźmi kultury, zarówno w radiu jak i w telewizji, to jej pasja i praca. Dlatego może o sobie mówić „szczęściara”.

 

Autorki projektu: Monika Szewczyk-Wittek, Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Fundacja Powiększenie, Wszyscy Jesteśmy Fotografami
Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Teatr Powszechny, Instytut Fotografii Fort
Projekt współfinansuje: Miasto stołeczne Warszawa
Patroni medialni: „Aktivist”, „Artinfo”, Fotopolis, GoOut, „NOTES.NA.6.TYGODNI”, TVP Kultura, „Gazeta Wyborcza”, „Zwierciadło”, „Zwykłe Życie”.