Już 14 października, o godz. 18.00 rozpocznie się 12. edycja Wszyscy Jesteśmy Fotografami. W roli głównej Silvia Pogoda, a temat wieczoru: “Intymny dziennik, czyli o życiu z fotografią”.

Zapraszam na spotkanie, które będzie osobistą spowiedzią o mojej drodze z fotografią. Opowiem o niepewności, poszukiwaniu autentycznego spełnienia oraz próbach odnalezienia i zrozumienia swojego własnego stylu artystycznego. Będę opowiadała o tym, co wpływa na proces twórczy i kiedy fotografia może stać się terapią. Przywołam też artystów, którzy byli i są dla mnie inspiracją do artystycznych poszukiwań. 

Silvia Pogoda

Urodziła się na Słowacji, gdzie studiowała stosunki międzynarodowe i politologię. Mieszkała przez 8 lat w Wiedniu, gdzie studiowała na Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Performance’u u Caroli Dertnig, a na Wydziale Fotografii u Matthiasa Herrmanna. Studiowała także w Instytucie Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie, gdzie spotkała swojego męża Barta Pogodę. Jest fotografką, ilustratorką i autorką tekstów dla różnych magazynów, w których często osobistym historiom towarzyszą autorskie zdjęcia.

Fot. Silvia Pogoda