Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach 13. i 14. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Naszym gościem będzie Józef Robakowski, temat: “Luz, czyli o fenomenalnych możliwościach bycia artystą”.
Start: 16.11.2020, godz. 18.00 online na facebooku Wszyscy Jesteśmy Fotografami.

Spotkanie przybliży aktualne poszukiwania multimedialne w oparciu o zdjęcia własne, foto-obrazy cyfrowe i ingerencje autorskie w materiały Facebooka. Te różne odniesienia do bieżącej kultury są wyrazem założenia artystycznego, że RZECZYWISTOŚĆ jest moją partyturą, którą realizuję przez wyzwalanie nieskrępowanej energii.

Józef Robakowski
Artysta, historyk sztuki, autor filmów, cykli fotograficznych, zapisów wideo, rysunków, instalacji, obiektów, projektów konceptualnych oraz inicjator wielu ważnych zdarzeń i multimedialnych akcji artystycznych. Studiował historię sztuki i muzealnictwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi.
Współzałożyciel grup artystycznych podejmujących działania eksperymentalne, m.in. Oko, STKF Pętla, Zero-61, Krąg, Warsztat Formy Filmowej i Telewizyjnej Grupy Twórczej Stacja Ł. Miał liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce i za granicą. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach: Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeów Narodowych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Zachęty Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Biennale di Venezia Video – Film Collection, Centre Pompidou w Paryżu, Deutsches Video Institut w Berlinie, Sammlung und Edition für Medien Kunst w Kassel, Bauhaus w Dessau.

 

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, Fundacja Powiększenie
Partnerzy główni cyklu: Fujifilm Poland, E. Wedel
Partnerzy cyklu: barStudio, Szkoła, Komuna/Warszawa, Millennium Docs Against Gravity, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art, Galeria Promocyjna
Patronat medialny cyklu: Artinfo.pl, Digital Camera Polska, Fotopolis.pl, NOTES.NA.6.TYGODNI, Radio TOK FM, Zwykłe Życie

 

Józef Robakowski, „Autoportret przestrzenny”, 1969

Józef Robakowski, „Ćwiczenie na dwie kamery”, 1979