Zapraszamy na siódme spotkanie dziewiątej edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Gościem będzie Ania Nałęcka-Milach, tematem: „Przez książkę do zdjęcia, czyli po co fotografowi projektant”. Start: 4 czerwca, godz. 19.00 – tym razem wyjątkowo nad barem Studio, czyli we foyer Teatru Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Podczas spotkania chciałabym opowiedzieć o tym, co trzeba zrobić, żeby zrobić książkę fotograficzną. Od organizowania samej myśli i przekazu, przez dobór środków, do bardzo technicznych aspektów. W oparciu o własną praktykę opowiem o urokach i niebezpieczeństwach tego procesu. Również dlaczego, jako fotograf, warto jest się otworzyć na współpracę z projektantem, ale też z edytorem, kuratorem czy pisarzem.

Ania Nałęcka-Milach
Absolwentka Wydziału Grafiki ASP w Katowicach, projektantka książek fotograficznych (jako Tapir Book Design). Projektowane przez nią książki zostały wyróżnione i nagrodzone podczas licznych festiwali i konkursów, m.in. na Paris Photo / Aperture Foundation Photobook Award (2012, 2013, 2014, 2016), Miesiącu Fotografii w Bratysławie (2012, 2014), The New York Photofestival (2011), Photography Book Now (2009, 2011), 69 i 71 POYi The Best Photography Book Award (2012, 2014), Art Books Wanted International Award (2013) oraz w konkursie na Fotograficzną Publikację Roku podczas Fotofestiwalu w Łodzi (2013).

Na zakończenie dziewiątej edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami mamy dla Was się jeszcze jedno, bardzo wyjątkowe spotkanie, którego szczegóły podamy niebawem!

WSTĘP WOLNY!

Miejsce: barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa
Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio, Fundacja Powiększenie, Teatrgaleria Studio
Partnerzy główni: Fujifilm Poland, E. Wedel
Partner: Millennium Docs Against Gravity Film Festival
Patronat medialny: Artinfo.pl, Digital Camera Polska, Fotopolis.pl, NOTES.NA.6.TYGODNI, Warszawawarsawcom

 

fot. z archiwum Ani Nałęckiej-Milach

 

DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA ZE SPOTKANIA (fot. Bartek Zaborowski / GRID Images):