Zapraszamy na ostatnie w tym roku i ostatnie w podwójnej edycji – WJF VOL. 13 i 14 – spotkanie. Również podwójne! A będzie to: Melodia wielu pieśni, czyli Mark Power w rozmowie z Max Houghton. Będziemy też tradycyjnie zapraszać Was do rozmowy i zadawania pytań! START: 21 grudnia 2020, godz. 18.00 na FB Wszyscy Jesteśmy Fotografami.
UWAGA! Spotkanie odbędzie się w jęz. angielskim.

Mark Power
Brytyjski fotograf dokumentalista, członek Magnum Photos od 2007 roku. Swoje prace prezentuje w wielu galeriach i muzeach na całym świecie, znajdują się także w ważnych kolekcjach, zarówno publicznych, jak i prywatnych, w tym w Arts Council of England, British Council, Victoria and Albert Museum, Los Angeles County Museum. of Art, Milwaukee Art Museum, Pier 24 w San Francisco oraz Marrakech Museum of Photography and Visual Art. Opublikował 12 książek, najnowsza z nich to GOOD MORNING, AMERICA (#3) wydana przez GOST w grudniu 2020.

Max Houghton
Brytyjska pisarka, kuratorka i redaktorka zajmująca się obrazem fotograficznym w ralacji z polityką, prawem i prawami człowieka. Prowadzi zajęcia z fotoreportażu i fotografii dokumentalnej w London College of Communication, University of the Arts London. Jej teksty ukazują się w publikacjach The Photographers’ Gallery i The Barbican, a także w międzynarodowej prasie artystycznej, m.in. Foam, 1000 Words, Photoworks i Granta. Wraz z Fioną Rogers jest współautorką książki “Firecrackers: Female Photographers Now” (Thames and Hudson 2017). Jest doktorantką na wydziale prawa na University College London. Wraz z Davidem Birkinem jest współzałożycielką centrum badawczego Visible Justice visible-justice.org.

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, Fundacja Powiększenie
Partnerzy główni cyklu: Fujifilm Poland, E. Wedel
Partnerzy cyklu: barStudio, Szkoła, Komuna/Warszawa, Millennium Docs Against Gravity, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Galeria Promocyjna
Patronat medialny cyklu: Artinfo.pl, Digital Camera Polska, Fotopolis.pl, NOTES.NA.6.TYGODNI, Radio TOK FM, Zwykłe Życie

Mark Power, Transmisja z pogrzebu Jana Pawła II z Watykanu, Warszawa, kwiecień 2005