Zapraszamy na czwarte spotkanie 12. edycji Wszyscy Jesteśmy Fotografami pt. “Pewnego razu na ulicy, czyli (o) czym jest street photo”. Prowadzenie: Tymon Markowski.
Termin: 2 grudnia, godz. 18:00, barStudio w Warszawie.

Fotografia uliczna to dziedzina, która zyskuje coraz większą popularność. Właściwie wszyscy jesteśmy fotografami streetowymi. Podczas spotkania obejrzymy przykłady skrajnych zjawisk i tendencji fotografii ulicznej reprezentowanych przez fotografów z Polski. Wspólnie zastanowimy się, czy jest możliwe stworzenie jednej definicji, przyjrzymy się ostatnim dyskusjom i poszukamy wspólnych mianowników. Temu wszystkiemu towarzyszyć będzie historia rozwoju oraz zdjęcia Tymona Markowskiego, który przez wiele lat był fotoreporterem, a obecnie prowadzi inicjatywę edukacyjną Street Photo Poland.

Tymon Markowski
Jest fotograficznym samoukiem, studiował socjologię. Zaczął pracę jako fotoreporter w 2006 roku. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Był nominowany oraz wygrywał konkursy fotograficzne, zarówno w kraju (Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto), jak i za granicą. Zdobywca międzynarodowego tytułu Fotograf Roku w kategorii event (International Photography Awards 2016) oraz tytułu Fotoreporter Roku 2016 przyznawanego przez polskie Stowarzyszenie Fotoreporterów. Jego prace były pokazywane na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz za granicą. Założyciel edukacyjnej inicjatywy Street Photo Poland.

Wstęp wolny!

Kolejne spotkania:

9 grudnia, godz. 18.00: “Fotosy, czyli kultowe zdjęcia ‘nieznanych’ fotografów”. Prowadzenie: Robert Pałka

16 grudnia , godz. 18.00: “Okładki, sceny i portret, czyli sześć dekad z fotografią”. Prowadzenie: Wojciech Plewiński

Miejsce: barStudio w Teatrze Studio, Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa

Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI, barStudio, Fundacja Powiększenie
Partnerzy główni: Fujifilm Poland, E. Wedel
Partnerzy: Instytut Fotografii Fort, Teatrgaleria Studio, Culture Bridges, Moving forward together
Patronat medialny: Artinfo.pl, Digital Camera Polska, Fotopolis.pl, NOTES.NA.6.TYGODNI, Radio TOK FM, Warszawawarsawcom

www.wszyscyjestesmyfotografami.pl

WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI – to cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI spotkania poprowadzili wybitni specjaliści – z Polski i zagranicy, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

Londyn, 2018. Fot. Tymon Markowski

29.09.2018 Londyn , Wielka Brytania . Street Photo , Fuji X100F .
Fot. Tymon Markowski