Czwarta edycja projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4” nieuchronnie zmierza ku końcowi. Od 26 listopada będziecie mogli oglądać zwieńczającą go wystawę, a już 30 listopada zapraszamy na premierę filmów w reżyserii Piotra Małeckiego, dzięki którym poznacie kulisy „Portretu osobistego”!

Jak wyglądała praca artystów nad projektem? Co o specyfice portretowania i „portretu osobistego” myślą Michał Łuczak, Zuza Krajewska oraz Katarzyna Korzeniecka i Szymon Rogiński, którzy w tej edycji wykonywali portrety? Co jest dla nich ważne w fotografii i fotograficznym spotkaniu z drugim człowiekiem? A może – odkryli w trakcie pracy nad projektem coś, czego się nie spodziewali?

Tego wszystkiego dowiemy się już 30 listopada o godzinie 18:00 – zapraszamy w gościnne progi Teatru Powszechnego! Wstęp wolny!

Filmy będą również dostępne do obejrzenia w przestrzeni wystawy „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4” w Galerii Jednostka: https://www.facebook.com/events/1358268491256844

 

*** PORTRET OSOBISTY VOL. 4 ***
To już czwarta odsłona projektu, w ramach której artyści i artystki prezentują różne strategie podejścia do sztuki portretu. Projekt spaja działanie na styku sztuki fotografii i teatru, nawiązujące do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Za każdym razem jest to zbliżenie mające na celu zatrzymanie obrazu drugiego człowieka, zdjęcia maski, uchwycenia chwili, zatrzymania czasu. Wciąż aktualne pozostaje pytanie na ile jest to portret osoby fotografowanej, a na ile portrecisty.

***

Autorki projektu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Fundacja Powiększenie, Wszyscy Jesteśmy Fotografami
Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Teatr Powszechny, Galeria Jednostka, Instytut Fotografii Fort, Warexpo
Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa
Patroni medialni: „Aktivist”, „Artinfo”, Fotopolis, Digital Camera Polska, GoOut, Notes na 6 tygodni, TVP Kultura, „Gazeta Wyborcza”, „Zwierciadło”, „Zwykłe Życie”.
Projekt „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4” współfinansuje M. St. Warszawa.