WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI w Krakowie vol. 1 przedstawia:

“Rozmowy nie tylko o fotografii, czyli kolacja z Filipem Ćwikiem”

Zapraszamy miłośników fotografii do udziału w kameralnym spotkaniu kolacyjno-warsztatowym z Filipem Ćwikiem, które będzie wyjątkową okazją do bliższego poznania jednego z najciekawszych polskich fotografów. Dowiecie się jak pracuje, jaką drogę przeszedł jako fotograf , jak współpracuje z bohaterami zdjęć oraz po prostu – jakim jest człowiekiem. Będzie czas na rozmowę o Waszych zdjęciach, cenne wskazówki i wspólne sesje fotograficzne. TEMAT GŁÓWNY WARSZTATÓW – PORTRET! Dla autora najlepszego zdjęcia wykonanego w trakcie warsztatów czeka dodatkowa nagroda: Instax Mini 90!

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy i rekrutacja.

O odpowiedni sprzęt i dobrą atmosferę zadba Fujifilm!

W trakcie warsztatów będzie okazja do testowania sprzętu Fujifilm X, w tym modeli X-T2, X-Pro2, X100F, a także bezlusterkowego średnioformatowego aparatu GFX 50S.

Rekrutacja: 10 zdjęć pojedynczych (1200 px w dłuższym boku) lub jeden cykl zdjęciowy należy wysłać na adres: info@wszyscyjestesmyfotografami.pl.W tytule maila należy podać: ROZMOWY NIE TYLKO O FOTOGRAFII – FILIP ĆWIK. Na zgłoszenia czekamy do 17 maja 2017 roku, do godz. 23:59 :) Spotkanie odbędzie się 24 maja.

Filip Ćwik
Członek agencji Napo Images i Fundacji Napo. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureat wielu konkursów fotograficznych w tym World Press Photo. W latach 2001–2013 dla tygodnika „Newsweek Polska“ zrealizował ponad 50 okładek, 60 reportaży oraz niezliczoną ilość portretów. W latach 2010–2012 prowadził zajęcia z fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W swojej pracy stara się znaleźć równowagę między zleceniami komercyjnymi i prasowymi a własnymi długoterminowymi projektami, coraz częściej wykraczającymi poza definicję dokumentu. Prowadzi autorskie studio portretu na Saskiej Kępie w Warszawie. Kolekcjoner fotografii rodzinnej, nieprofesjonalnej, wykonywanej przez anonimowych twórców. Autor czterech, wielokrotnie prezentowanych, wystaw indywidualnych.

 

Miejsce: Cafe Camelot, II p., Św. Tomasza 17, Kraków
Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Wszyscy Jesteśmy Fotografami, Fundacja Powiększenie, barStudio, Teatr Studio
Partner Główny: Fujifilm
Partnerzy: Fundacja Sztuk Wizualnych, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Forum Przestrzenie, Cafe Camelot.

https://www.facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami/
Instagram: @wszyscyjestesmyfotografami

fot. Filip Ćwik, portret Tomasza Gratysa

TOMASZ_GRATYS_FOT_CWIK FILIP small