Czas na drugą rekrutację do projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4”! Skoro druga – to: dwójkami! Będzie duet artystów i do zgłaszania się zachęcamy również przede wszystkim duety! Kto zgłosi się w tej rekrutacji – ma szansę być na portrecie autorstwa Katarzyny Korzenieckiej i Szymona Rogińskiego!

Słowami samych artystów:
„Praca, którą chcemy z Wami wykonać nie będzie klasycznym portretem. Będziemy używać nowoczesnych narzędzi skanujących całą postać. Rezultatem będzie trójwymiarowy portret – rzeźba osobista
Zapraszamy wszystkie osoby – najchętniej pary.
Interesuje nas różnorodność, otwartość – rozumiana w dowolny sposób.
Dowolny wiek, płeć, orientacja, kolor skóry, typ ciała.
Chcemy portretować osoby w parach, w akcie lub półakcie.
Przysyłajcie nam swoje podwójne zdjęcia – najlepiej całe postacie plus portret”.

 

TERMIN I ZASADY REKRUTACJI:

Od 26 lipca do 6 sierpnia – czekamy na Wasze zgłoszenia, czyli:

– zdjęciowy portret lub autoportret osobisty, na którym widać osobę zgłaszającą się LUB parę. DODATKOWO w tej rekrutacji prosimy, jeśli to możliwe, o dosłanie zdjęcia sylwetki.

ORAZ  pisemną odpowiedź na jedno z dwóch pytań (można odpowiedzieć na obydwa):

– Dlaczego chcesz/chcecie wziąć udział w tym projekcie i stanąć przed obiektywem Katarzyny Korzenieckiej i Szymona Rogińskiego?
– Co dla Ciebie znaczy fraza „portret osobisty”?

 

ZGŁOSZENIA możecie WYSYŁAĆ:

– MAILOWO: na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl należy przysłać maila tytułem „Portret osobisty KORZENIECKA&ROGIŃSKI”. Prosimy w treści maila zamieścić odpowiedź na pytanie, załączyć zdjęcie i numer telefonu.

– NA INSTAGRAMIE: dodając w trakcie trwania rekrutacji zdjęcie z hashtagami: #portretosobisty4 #DUET oraz odpowiedzią na jedno z pytań – w statusie (nie podawajcie w statusie numeru telefonu, dopytamy o niego w razie potrzeby za pomocą wiadomości prywatnej!).

– W REALU: odbitkę zdjęcia wraz z odpowiedzią na pytanie i numerem telefonu (na odwrocie, bądź na oddzielnej kartce we wspólnej kopercie) można wysłać na adres: Fundacja Powiększenie, Zwycięzców 42/42, 03-938 Warszawa.
Uwaga! Zgłoszenie musi dotrzeć do Organizatora w terminie prowadzonej rekrutacji.

 

 TERMIN SESJI:

Sesja odbędzie się 13.08.2021 i potrwa ok. 1,5h.

 

** KATARZYNA KORZENIECKA **
Artystka, ilustratorka, współpracuje z Szymonem Rogińskim nad projektami łączącymi fotografię i plastykę. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Gościnnej pracowni Leona Tarasewicza w 2000 roku). Wybrane wystawy indywidualne: Galeria Biała, Lublin (2005); Galeria Sektor I, Katowice (2003); Galeria Arsenał, Białystok (2002); Photographic Centre Nykyaika, Tampere, Finlandia (2002); Galeria BWA, Zielona Góra (2001) oraz zbiorowe m.in.: Miłość i demokracja, CSW Łaźnia w Gdańsku (2006); Galeria „Stary Browar” w Poznaniu (2005); Dzień Matki, Galeria XX1, Warszawa (2005).

 

** SZYMON ROGIŃSKI **
Fotograf. Autor znanych projektów fotograficznych, m.in. Projekt UFO, 2005–2007, przedstawiający nocne pejzaże, rozjaśnione charakterystycznym punktowym światłem, Polska (Polish Synthesis), 2003–2006 ukazujący krajobraz polskiej prowincji nocą, Warszawa, 2009, w którym ujęcia widoku miasta z lotu ptaka odgrywały główną rolę.
Jego artystyczna edukacja rozpoczęła się od studiów aktorskich w „School on Wheels” Derevo Theater w Niemczech i Holandii (1997–1998). Po uzyskaniu dyplomu w Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku rozpoczął pracę w Dziale Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku (1999–2000) i w studiu fotograficznym „Gazety Wyborczej” (2000–2004). Dwukrotnie otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczył w Akademii Fotografii.
Brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą, między innymi Mart Contemporary Exhibition Project, Włochy (2014); BOZAR, Bruksela (2012); Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa (2008).

 

* PORTRET OSOBISTY, CZYLI BLISKIE SPOTKANIE Z… VOL. 4 *
Projekt „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4” odbywa się na styku sztuki fotografii i teatru. To już czwarta edycja tego projektu, nawiązująca do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Za każdym razem jest to spotkanie mające na celu zatrzymanie obrazu drugiego człowieka. Zrzucenie „maski” lub pozostanie w niej. Moment wspólnej intymności, która jest tu i teraz. Wykonanie najlepszego portretu dla każdego twórcy i jego bohatera to za każdym razem inna historia.

 

Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Teatr Powszechny, Instytut Fotografii Fort
Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa
Patroni medialni: Aktivist, Artinfo.pl, Fotopolis.pl, GoOut, NOTES.NA.6.TYGODNI, TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, Zwierciadło, Zwykłe Życie