Pierwsza, inauguracyjna rekrutacja w tegorocznej edycji projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4”! W tym roku pierwszym fotografem, przed którego obiektywem będziecie mogli stanąć – jest MICHAŁ ŁUCZAK!

 

TERMIN I ZASADY REKRUTACJI:

Od 7 do 20 lipca – czekamy na Wasze zgłoszenia, czyli:

– zdjęciowy portret lub autoportret osobisty, na którym widać osobę zgłaszającą się LUB parę. DODATKOWO w tej rekrutacji prosimy, jeśli to możliwe, o dosłanie zdjęcia sylwetki.

ORAZ  pisemną odpowiedź na jedno z dwóch pytań (można odpowiedzieć na obydwa):

– Dlaczego chcesz/chcecie wziąć udział w tym projekcie i stanąć przed obiektywem Katarzyny Korzenieckiej i Szymona Rogińskiego?
– Co dla Ciebie znaczy fraza „portret osobisty”?

 

ZGŁOSZENIA możecie WYSYŁAĆ:

– MAILOWO: na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl należy przysłać maila tytułem „Portret osobisty MICHAŁ ŁUCZAK”. Prosimy w treści maila zamieścić odpowiedź na pytanie, załączyć zdjęcie i numer telefonu.

– NA INSTAGRAMIE: dodając w trakcie trwania rekrutacji zdjęcie z hashtagami: #portretosobisty4 #michalluczak oraz odpowiedzią na jedno z pytań – w statusie (nie podawajcie w statusie numeru telefonu, dopytamy o niego w razie potrzeby za pomocą wiadomości prywatnej!).

– W REALU: odbitkę zdjęcia wraz z odpowiedzią na pytanie i numerem telefonu (na odwrocie, bądź na oddzielnej kartce we wspólnej kopercie) można wysłać na adres: Fundacja Powiększenie, Zwycięzców 42/42, 03-938 Warszawa.
Uwaga! Zgłoszenie musi dotrzeć do Organizatora w terminie prowadzonej rekrutacji.

 

 TERMIN SESJI:

Sesje odbędą się między 26.07 a 1.08.2021

 

** MICHAŁ ŁUCZAK **
Fotograf, kurator. Pracuje głównie z fotografią i wideo. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie oraz iberystyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 2010 roku jest częścią kolektywu Sputnik Photos. Współprowadzi roczny warsztat fotografii dokumentalnej Program Mentorski Sputnik Photos oraz wykłada na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
W ostatnich latach skupia się na skomplikowanej i interesownej relacji człowieka ze środowiskiem naturalnym i swym najbliższym otoczeniem. Jego najnowsze prace koncentrują się na lokalnych problemach, które mogą być również postrzegane uniwersalnie: konsekwencje przemysłu węglowego czy gospodarcze traktowanie lasów.
Jest autorem książek fotograficznych: Brutal (2012), Koło miejsca/Elementarz (wraz z Krzysztofem Siwczykiem, 2016), 11.41 (wraz z Filipem Springerem, 2016).
Od 2019 roku jest reprezentowany przez Galerię Szarą z Katowic.

 

* PORTRET OSOBISTY, CZYLI BLISKIE SPOTKANIE Z… VOL. 4 *
Projekt „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4” odbywa się na styku sztuki fotografii i teatru. To już czwarta edycja tego projektu, nawiązująca do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Za każdym razem jest to spotkanie mające na celu zatrzymanie obrazu drugiego człowieka. Zrzucenie „maski” lub pozostanie w niej. Moment wspólnej intymności, która jest tu i teraz. Wykonanie najlepszego portretu dla każdego twórcy i jego bohatera to za każdym razem inna historia.

 

Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Teatr Powszechny, Instytut Fotografii Fort
Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa
Patroni medialni: Aktivist, Artinfo.pl, Fotopolis.pl, GoOut, NOTES.NA.6.TYGODNI, TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, Zwierciadło, Zwykłe Życie