Zapraszamy na już ostatnią w tej edycji projektu „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4” rekrutację! Tym razem możecie stanąć przed obiektywem Zuzy Krajewskiej!

Jak się zgłosić? Wszystko poniżej:

 

TERMIN I ZASADY REKRUTACJI:

EDIT UWAGA! Rekrutacja przedłużona do 1 września br.!!!

Od 9 sierpnia do 1 września – czekamy na Wasze zgłoszenia, czyli:

– zdjęciowy portret lub autoportret osobisty, na którym widać osobę zgłaszającą się

ORAZ  pisemną odpowiedź na jedno z dwóch pytań (można odpowiedzieć na obydwa):

– Dlaczego chcesz/chcecie wziąć udział w tym projekcie i stanąć przed obiektywem Zuzy Krajewskiej?
– Co dla Ciebie znaczy fraza „portret osobisty”?

 

ZGŁOSZENIA możecie WYSYŁAĆ:

– MAILOWO: na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl należy przysłać maila tytułem „Portret osobisty ZUZA KRAJEWSKA”. Prosimy w treści maila zamieścić odpowiedź na pytanie, załączyć zdjęcie i numer telefonu.

– NA INSTAGRAMIE: dodając w trakcie trwania rekrutacji zdjęcie z hashtagami: #portretosobisty4 #zuzakrajewska oraz odpowiedzią na jedno z pytań – w statusie (nie podawajcie w statusie numeru telefonu, dopytamy o niego w razie potrzeby za pomocą wiadomości prywatnej!).

– W REALU: odbitkę zdjęcia wraz z odpowiedzią na pytanie i numerem telefonu (na odwrocie, bądź na oddzielnej kartce we wspólnej kopercie) można wysłać na adres: Fundacja Powiększenie, Zwycięzców 42/42, 03-938 Warszawa.
Uwaga! Zgłoszenie musi dotrzeć do Organizatora w terminie prowadzonej rekrutacji.

 

 TERMIN SESJI:

EDIT UWAGA!

Sesja odbędzie się między 6 a 12 września br.

 

*** ZUZA KRAJEWSKA ***
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych fotografek, funkcjonująca w świecie mody, reklamy oraz sztuki. Obecnie jest również nową twarzą w obszarze reżyserii, gdzie wykorzystuje warsztat oraz wyśmienite zdolności storytellingowe, by tworzyć spoty reklamowe, które angażują odbiorcę a jednocześnie przedstawiają produkt w sposób nowoczesny i atrakcyjny.

Krajewska jest twórczynią zdjęć do bestsellerowego edukacyjnego projektu Anji Rubik SexedPL oraz autorką książki „Będzie dobrze” (‚It should be OK’), wydanej w ramach Kolekcji Wrzesińskiej (edycja 2018), którą zadedykowała „tym, którzy są zmęczeni podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”.

Selekcja prac serii „Imago”, zrealizowanej w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu, została zaprezentowana podczas Photo London (Future, Visions, 2016), a następnie w Robert Capa Contemporary Photography Center (Golden Boundaries, 2017), Polnisches Institut Düsseldorf (Imago, 2018), Cokkie Snoei Gallery (Imago, 2019) oraz w licznych magazynach branżowych, lifestylowych i modowych, m.in. „British Journal of Photography”, „Dazed & Confused”, „M Le Magazine du Monde”, „Vogue Italia”.
Za serię autorską ‚Graceful’ („Boginie”) została uhonorowana nagrodą KTR Best of Craft 2019.
Klientami reklamowymi są m.in.: CCC, Reserved, Zalando, Yope, Netflix, ING oraz Vogue Polska.

 

* PORTRET OSOBISTY, CZYLI BLISKIE SPOTKANIE Z… VOL. 4 *
Projekt „Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… vol. 4” odbywa się na styku sztuki fotografii i teatru. To już czwarta edycja tego projektu, nawiązująca do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Za każdym razem jest to spotkanie mające na celu zatrzymanie obrazu drugiego człowieka. Zrzucenie „maski” lub pozostanie w niej. Moment wspólnej intymności, która jest tu i teraz. Wykonanie najlepszego portretu dla każdego twórcy i jego bohatera to za każdym razem inna historia.

 

Partner główny: E. Wedel
Partnerzy: Teatr Powszechny, Instytut Fotografii Fort
Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa
Patroni medialni: Aktivist, Artinfo.pl, Fotopolis.pl, GoOut, NOTES.NA.6.TYGODNI, TVP Kultura, Gazeta Wyborcza, Zwierciadło, Zwykłe Życie