ZAPRASZAMY na wyjątkową edycję cyklu WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI!

Tym razem wraz z trzema fantastycznymi prowadzącymi: Karoliną Bregułą, Filipem Ćwikiem i Bownikiem zagościmy w Krakowie na zaproszenie Miesiąca Fotografii. Ruszamy już 23 maja 2017 r. w nadwiślańskim Forum Przestrzenie.

Po raz pierwszy zapraszamy publiczność w Krakowie do udziału w spotkaniach Wszyscy Jesteśmy Fotografami, skierowanych do miłośników fotografii! Tegoroczne hasło festiwalu – POPATRZ – jest także bliskie idei cyklu, który jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii. W ramach Miesiąca Fotografii proponujemy trzy spotkania. Podczas pierwszego przyjrzymy się drodze twórczej i osobistej, jaką pokonuje fotograf. Następnie zastanowimy się jak patrzeć uważnie na zdjęcia i odczytywać przedstawione na nich treści. Na koniec temat dręczący wielu miłośników fotografii – kiedy fotografia jest sztuką. Po każdym spotkaniu będzie tradycyjnie czas na pytania i dyskusję.

Zapraszamy także na kolacyjno-warsztatowe spotkanie z Filipem Ćwikiem. Więcej szczegółów tutaj…

Wszystkie nasze pomysły wspiera Fujifilm.

W ramach edycji specjalnej WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI w Krakowie vol. 1 zaplanowaliśmy trzy spotkania:

1. “Początek bez końca, czyli o drodze fotografa”. Prowadzenie: Filip Ćwik – 23 maja 2017, godz. 19.00

Mój wykład będzie dotyczył drogi, jaką pokonuje człowiek, fotograf, artysta. Zagadnienia, które poruszę, będą dotyczyły drogi: twórczej, zawodowej i rynkowej. Poszukamy odpowiedzi na pytania czy fotograf zajmujący się zawodowo dziennikarstwem ma prawo zajmować się sztuką, jak zdefiniować pracę i rozwój twórczy, i czy można połączyć to z pracą komercyjną. Czy w ogóle definiowanie twórców posługujących się aparatem fotograficznym jest konieczne i czy sukces na rynku sztuki pokrywa się z rozwojem osobistym. Jaką rolę w rozwoju artystycznym ma doświadczenie i intuicja. I najważniejsze pytanie: gdzie w tym wszystkim jest człowiek i jego osobista wewnętrzna synergia.

Filip Ćwik
W swojej pracy stara się znaleźć równowagę między zleceniami komercyjnymi i prasowymi a własnymi długoterminowymi projektami, coraz częściej wykraczającymi poza definicję dokumentu. Członek agencji Napo Images i Fundacji Napo. Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Laureat wielu konkursów fotograficznych, w tym World Press Photo. W latach 2001–2013 zrealizował dla tygodnika „Newsweek Polska“ ponad 50 okładek, 60 reportaży oraz niezliczoną ilość portretów. W latach 2010–2012 prowadził zajęcia z fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi autorskie studio portretu na Saskiej Kępie w Warszawie. Kolekcjoner fotografii rodzinnej, nieprofesjonalnej, wykonywanej przez anonimowych twórców. Autor czterech, wielokrotnie prezentowanych, wystaw indywidualnych.

2. “Jak czytać zdjęcia, czyli interpretacje współczesnej fotografii”. Prowadzenie: Bownik – 30 maja 2017, godz. 19.00

3. “Amatorzy czy artyści, czyli kiedy fotografia jest sztuką”. Prowadzenie: Karolina Breguła – 6 czerwca 2017, godz. 19.00

 

WSTĘP WOLNY!

Miejsce: Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków
Autorki cyklu: Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska
Organizatorzy: Wszyscy Jesteśmy Fotografami, Fundacja Powiększenie, barStudio, Teatr Studio
Partner Główny: Fujifilm
Partnerzy: Fundacja Sztuk Wizualnych, Miesiąc Fotografii w Krakowie, Forum Przestrzenie, Cafe Camelot

 

więcej:
https://www.facebook.com/wszyscyjestesmyfotografami/

Instagram: @wszyscyjestesmyfotografami